Kredyty

Marząc o wymarzonym domu, mieszkaniu, często stajemy przed koniecznością sfinansowania go, chociażby w części, kredytem hipotecznym.

I tu pojawiają się pytania: Czy mamy zdolność kredytową? Czy skorzystać z usług banku, w którym mamy konto, czy też szukać lepszej oferty w innym banku, a jeżeli tak, to w którym? Na jaki okres wziąć kredyt? Czy warto skorzystać z ubezpieczenia na życie bądź od utraty pracy?

Nie mamy czasu chodzić od banku do banku i stać w kolejkach. Jeżeli nawet kosztem swojego cennego czasu postanowimy odwiedzić kilka banków, to możemy poczuć się zagubieni próbując rozszyfrowywać zawiłe słowa doradców zachwalających swoje oferty, mówiących z przekonaniem, że tylko propozycja ich banku jest jedyną godną uwagi i najlepszą. I tu trudno się im dziwić, przecież na tym polega ich praca.

Próbujemy szukać pomocy w Internecie. Na forach czytamy posty rozgoryczonych, niezadowolonych klientów, którzy np. nie do końca przeczytali umowę przed jej podpisaniem, albo czegoś nie zrozumieli, a ofertę kredytową przedstawiano im podkreślając tylko jej dobre strony. Dowiadujemy się, że w zasadzie żaden bank nie jest godny zaufania. Korzystamy z internetowych porównywarek, które nie dość, że są sponsorowane przez konkretne banki, to oprócz wysokości oprocentowania i prowizji za ich udzielenie, nie są w stanie porównać w poszczególnych symulacjach kosztów opłat za prowadzenie konta, dodatkowych ubezpieczeń itp.

I tu pomoc niezależnego doradcy może okazać się bezcenna! Pomoże on nie tylko wybrać optymalną dla nas ofertę, ale także wypełnić wnioski, skompletować dokumenty, będzie kontaktował się z bankiem w trakcie rozpatrywania wniosku, wytłumaczy nam zapisy umowy i w końcu pomoże dopełnić formalności w sądzie, u notariusza, w urzędzie skarbowym. Kompleksowo i bezpłatnie pomoże przebrnąć przez procedurę udzielenia kredytu.

Doradcę należy wybrać starannie, popytać wśród znajomych. Bo najlepszą reklamą dobrego doradcy są zadowoleni Klienci.